Reprint Kultura Winorośli - Konrad Niklewicz

  • szt.
  • 45,00 zł

Dzięki książce czytelnik zapozna się zarówno z teorią – historią, pochodzeniem i podziałem winorośli jak i z praktyczną stroną uprawy pnączy.

 

Konrad Niklewicz wydał tę pozycję opatrzoną 38 rysunkami w Składzie Głównym w Księgarni Gabethnera i Wolffa w roku 1893. W swoim dziele autor przedstawia doświadczenia, jakie zdobył, podczas pełnienia funkcji Inspektora Winnic w Austro-Węgrzech.

 

Jak sam pisze: [...] Chcemy przede wszystkim objaśnić zainteresowanych, w jaki sposób zakładać winnice i jak je pielęgnować, aby możliwie jak największe przynosiły korzyści. Dalej chcemy zwolennikom winogron podać dokładne opisy sztucznej hodowli, pod szkłem w cieplarniach i.t.d., jak się z winoroślą obchodzić, aby osiągnąć pomyślne rezultaty[...].

Pozycja omawia w głównej mierze praktyczną stronę uprawy winorośli, autor nie zapomina jednak o teorii. Historia, pochodzenie i podział winorośli - wiedzę z tego zakresu czytelnicy również odnajdą na kartach tej jakże cennej pozycji traktującej o uprawie winnej latorośli w Polsce.

Kultura winorośli autorstwa Konrada Niklewicza to dzieło traktujące o uprawie krzewu winnego. Niklewicz zauważa zupełne zaniechanie uprawy winorośli, choć południowe krańce kraju nadawały się do tego świetnie. Jako znawca win propaguje hodowlę rodzimych krzewów, z których owoców można będzie wyrabiać własne wina. Książka ta zawiera bardzo szczegółowe porady dotyczące uprawy roślin, m. in. sadzenia, sposobów szczepienia, przycinania, ochrony przed szkodnikami, uszlachetniania, hodowli w szklarniach i donicach.

 

Oprawa twarda, zadrukowana, kolor

Format: 155 x 225 mm

Ilość stron: 126

Wydanie: Zeta-Ars 2021

ISBN 9788365462084