Reprint Zielnik Czarodziejski 1893 Józef Rostafiński

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Zeta-Ars
  • Waga: 0.5 kg
  • Dostępność: Jest
  • szt.
  • 59,00 zł

Zioła, ich znaczenie i moc według wskazówek staropolskiego botanika

 

Reprint oryginału wydanego w 1893 roku autorstwa Józefa Rostafińskiego. Jest nie tylko zielnikiem lecz również zbiorem wszelkich pokutujących w dawnych czasach przesądów dotyczących roli i oddziaływania roślin na ludzi i zwierzęta.

Zielnik Czarodziejski to jest zbiór przesądów o roślinach - naukowe badanie dawnych przesądów, czarów i roślin czarodziejskich, wyselekcjonowane, zebrane i usystematyzowane. Autorem książki jest profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, członek Polskiej Akademii Umiejętności, botanik i pionier polskiej florystyki - Józef Rostafiński.

Publikacja powstała po żmudnym studiowaniu przez profesora dzieł dawnych pisarzy, które zawierały wiele przesądów powiązanych z ziołami i różnymi roślinami. Autor zgromadzoną wiedzę streścił do najważniejszych i najciekawszych informacji, niejednokrotnie zabawnych, a czasami wręcz zatrważających.
W części pierwszej swojej pracy pt. "Materyały zestawione w alfabetycznym porządku polskich nazw roślin" przedstawił wszystkie przesądy odnoszące się do jednej rośliny, w części drugiej pt. "O sposobach używania środków roślinnych czarodziejskich" ukazał ich oddziaływanie na świat ludzki. Część trzecią pt. "O skutkach działania środków roślinnych czarodziejskich" autor poświęcił na opisy oddziaływania roślin na cały świat fizyczny zjawisk przyrody, zwierząt i człowieka oraz ich wpływie na sferę duchową spraw ludzkich.

Oprawa twarda, kolor, zadrukowana, zafoliowana

Format: 155 x 220 mm

Ilość stron: 194

Wydanie: Zeta-Ars 2016

ISBN 978-83-942425-9-6